Logo Smeg
Pokaz sprzętów z ekskluzywnej kolekcji „Sicily is my love” miał miejsce 4 kwietnia, w Mediolanie, podczas targów Salone del Mobile 2017, w siedzibie Dolce&Gabbana. Ta pełna kolorów współpraca jest nawiązaniem do projektu ręczne malowanych lodówek FAB, zaprezentowanych w 2016 roku. Tak samo jak FABy, sprzęty drobne są również ozdobione wyjątkowymi dekoracjami Dolce&Gabbana.

Tostery, wyciskarki do cytrusów, ekspresy do kawy, czajniki, blendery, miksery i wyciskarki wolnoobrotowe - wszystkie udekorowane cytrusami, owocami opuncji oraz motywami kwiatowymi , typowymi dla Sycylii. Artyści, projektując dekoracje, czerpali inspiracje z krajobrazów południowych Włoch. Na sprzętach można odnaleźć m.in. obrazy przedstawiające fascynujący wulkan Etna, otoczony dekoracyjnymi fryzami, malownicze ruiny Świątyni Kastora i Polluxa, symbol trinacria oraz dekoracyjne motywy, przypominające liście akantu.

Wszystkie symbole połączone są z Sycylią, która jest bardzo bliska Domenico Dolce i Stefano Gabbana, oraz z włoską, tradycyjną kuchnią, w której Smeg od zawsze był przedstawicielem doskonałości.

DZIEŁO SZTUKI Z HISTORIĄ W TLE

Jedzenie – symbol Południowych Włoch, dania sięgające tradycją starożytności, to korzenie do których serce i rozum nie może nie powrócić. Tradycyjne potrawy stały się inspiracją do stworzenia kolekcji drobnego sprzętu, która jest owocem długoletniego doświadczenia Smeg w projektowaniu sprzętów gospodarstwa domowego.