Logo Smeg

SMEG FAB BY ŁUKASZ STOKOWSKI LIMITED EDITION

01/04/2017

Łukasz Stokowski został pierwszym polskim artystą zaproszonym do współpracy z marką SMEG.

31 marca w Warszawie odbyła się premiera limitowanej edycji lodówek SMEG FAB byŁukasz Stokowski. Firma SMEG znana jest z unikatowego wzornictwa i współpracy ze światowymi markami. Do tej pory limitowane serie jej produktów powstały w kooperacji m.in. z BMW Mini Cooper, Dolce & Gabbana czy Swarovski. Projekt realizowany ze Stokowskim, to pierwsza takainicjatywa SMEG-a w Polsce.

Od lat łączę sztukę i design. Projekt, który realizuję z marką SMEG wyjątkowo mnie ekscytuje. Dzięki niemu zmieniam przedmioty codziennego użytku w dzieła sztuki. Mam nadzieję, że jedna z lodówek trafi do muzeum. – opowiada Stokowski.

Prace nad pierwszymi dwiema z 10 lodówek trwały kilka miesięcy. Był to czas testów, odpowiedniego opracowania technologi i trwałości. Urządzenia zostały ręcznie oprawione w płótno i pomalowane w przepełnionym barwami stylu charakterystycznym dla artysty. Widoczne struktury i kontrast kolorów dały spektakularny efekt wizualny. W końcowym etapie, całość została pokryta bezbarwnym lakierem zabezpieczającym. Smeg Fab 28 niewątpliwie jest ikoną designu, teraz stał się dziełem sztuki.

Na potrzeby lifestylowego portalu www.woah.com powstał materiał filmowy, zrealizowany przez Coca-Cola Polska. To 3 minutowa opowieść o artyście i jego kolaboracji z marką SMEG.

SMEG FAB by Łukasz Stokowski Limited Edition dostępne są w autorskiej galerii artysty na warszawskim Wilanowie. Ekspozycję unikatów otoczonych abstrakcyjnym malarstwem Stokowskiego można zobaczyć przez 2 tygodnie od 1 kwietnia w Stokowski Gallery, Warszawa Wilanów, ul. Klimczaka 13.