Logo Smeg

NOWE INTELIGENTNE PŁYTY INDUKCYJNE

Dowiedz się więcej o nowych płytach indukcyjnych i okapach, które z nimi współpracują!

17/08/2018

Płyty indukcyjne są popularnym wyborem z wielu powodów: ich współczesny styl pasuje do każdej kuchni, szybciej podgrzewają potrawy od płyt gazowych, są energooszczędne. Smeg poszerzył swój asortyment o kilka nowych modeli: płyta Multizone 60 cm SI2M7643D, płyta Flexi4zone 90 cm SI1F7955B, płyta Multizone 90 cm SI2M7953D oraz płyta o zmniejszonej głębokości SIH7933B, wszystkie mające nowe wzornictwo i kilka nowych, ciekawych funkcji.

Każda z tych płyt została wyposażona w nowy, intuicyjny slider obsługujący 14 poziomów mocy dla większej precyzji doboru odpowiedniej temperatury. Szlifowana krawędź pojawia się jedynie na przodzie płyty, dodając urządzeniu elegancji i będąc idealnym przedłużeniem kuchennego blatu.

Nowa funkcja Auto Vent daje możliwość połączenia płyty z okapem. Dzięki połączeniu wifi urządzenia mogą się ze sobą komunikować. Gdy na płycie zostanie wybrana moc grzania, okap automatycznie włączy się i dostosuje prędkość pracy do wybranej temperatury. Funkcję Auto Vent posiadają 4 nowe modele: okap do zabudowy 60 cm KICGR52X, okapy przyścienne 90 cm KICV90BL, KICT90BL  oraz okap wyspowy KICTIS90BL.

Smeg przywiązuje dużą wagę do dbałości o środowisko naturalne i oszczędzanie energii, dlatego powstała nowa funkcja Eco-heat. Pozwala ona na wybranie jednej z 3 stref zalegającego ciepła i wykorzystania ich do kontynuowania gotowania lub utrzymywania potrawy w cieple. Funkcja ta ostrzega również, gdy strefa pozostaje nadal gorąca po wyłączeniu mocy. Kolejna funkcja Eco-off powoduje, że płyta wyłącza się przed ustalonym czasem i zużywa zalegające ciepło do kontynuowania gotowania. Pozwala to na ograniczenie zbędnej utraty energii

Płyta SI1F7955B jest wyposażona w Flexi4zone - strefę która jest podzielona na 4 części. Kombinacje, które mogą zostać osiągnięte to: dwie podwójne strefy grzejne, jedna potrójna strefa grzejna i jedna pojedyncza lub jedna duża strefa grzejna. Dzięki temu rozwiązaniu można korzystać z maksymalnie 3 naczyń różnej wielkości. Strefa Flexi4zone została również wyposażona w funkcję Flexi-heat, która rozdziela ją na 3 strefy ustalonych temperatur. Jeśli chcesz uzyskać wyższą moc, postaw naczynie na 4 strefie, 1 strefa będzie miała najniższą moc. Dzięki temu rozwiązaniu możesz bardzo szybko zmniejszyć lub zwiększyć temperaturę grzania przesuwając naczynie pomiędzy strefami.

Wszystkie wymienione powyżej funkcje pozwalają na osiągniecie rezultatów gotowania jak w profesjonalnej kuchni i dają dużo więcej przyjemności ułatwiając proces przygotowania posiłku.