Logo Smeg

KOLEKCJA CHŁODZIAREK NA WINO SMEG

13/03/2017

Kolekcja chłodziarek na wino Smeg: funkcjonalność i elegancja dla prawdziwych koneserów.

 

Urok świata wina oraz wysokie znaczenie sposobu konserwacji zainspirowało Smeg do stworzenia nowej kolekcji chłodziarek na wino, technologicznych arcydzieł designu. Kultura wina i wyśmienitego jedzenia jest odzwierciedleniem włoskiego ducha, poprzez różnorodne krajobrazy, zwyczaje, tradycje i specjalistyczną wiedzę.

 Liczne rodzaje win oraz ich organoleptyczne właściwości wymagają optymalnego sposobu przechowywania w celu utrzymania cech i zapewnienia niezmiennego smaku. Optymalna temperatura, idealny poziom wilgotności oraz przywiązanie do szczegółów – to kluczowe cechy chłodziarek na wino Smeg, prawdziwych domowych winiarskich piwniczek.

Chłodziarki na wino Smeg wykorzystują najnowsze technologie, aby odpowiednio przechowywać i pozwalać winu dojrzewać. Użyte materiały zostały starannie dobrane we współpracy z najlepszymi sommelierami, którzy pomogli stworzyć kolekcję zaawansowanych technologicznie produktów wysokiej jakości. Chłodziarki na wino Smeg są w całości produkowane we Włoszech, jako rezultat specjalistycznej wiedzy oraz przywiązania do szczegółów, które mogła zagwarantować tylko włoska firma. Wiodące rozwiązania technologiczne oraz zoptymalizowana elektronika zapewniają wysokie osiągi chłodziarek Smeg, które mogą zaoszczędzić do 10% więcej energii w porównaniu z klasą A (A+), przy zachowaniu maksymalnej wydajności.

Smeg zawsze potrafił przetłumaczyć treści technologiczne w wartościowy język designu. Nowe chłodziarki na wino zostały stworzone w wyrafinowanym estetycznie kodzie kolekcji Dolce Stil Novo i kolekcji Classica. Pierwsza linia zawiera wersje urządzeń o wysokości 45cm, gdzie drzwi wykonane są z eleganckiego, czarnego szkła z wykończeniem ze stali nierdzewnej lub miedzi oraz z technologią otwierania push – pull. Linię dopełniają 82 cm podblatowe chłodziarki na wino, gdzie drzwi oraz uchwyt wykonane są z eleganckiego szła Eclypse. Kolekcja Classica, o imponującym wyrafinowanym stylu, posiada wykończenia ze stali nierdzewnej i jest dostępna w wysokości: 45 cm i 82 cm. Dzięki wysokiej precyzji elektronicznego systemu sterowania temperatura może być ustawiona i zachowana, nawet gdy zewnętrzna temperatura jest zmienna, co zapewnia wysoką jakość przechowywania wina. Temperatura w chłodziarkach na wino Smeg może być ustalona pomiędzy 5° a 20°C, co gwarantuje optymalne warunki dla każdego wina.

Chłodziarki na wino Smeg cechuje przyjazny w obsłudze wyświetlacz dotykowy, który znajduje się na zewnętrznej stronie szklanych drzwi, co daje dostęp do zmiany temperatury, wilgotności oraz natężenia światła bez potrzeby otwierani drzwi, zapobiegając przed zmianą wewnętrznej temperatury, wibracjami oraz nadmierną ekspozycją win na promienie UV.

Specjalny filtr węglowy znajdujący się w urządzeniu pozwala na oddzielenie temperatury od wilgotności, ułatwiając zachowanie ustawionych wcześniej parametrów. Ponadto filtr zapewnia odpowiednią wentylację eliminując jednocześnie niepożądane zapachy, które mogłyby przeniknąć do mikroklimatu chłodziarki i wpłynąć na smak wina. Światło słoneczne, a w szczególności promienie UV mogą zmienić strukturę organoleptyczną wina, zaburzając jego równowagę oraz zmieniając jego właściwości. Czerwone wino traci swój charakter, a białe przybiera typowy żółtawy odcień. Dzięki zastosowanej w chłodziarkach na wino Smeg technologii czarnego szkła Eclipse, wino jest doskonale chronione.

Nawet najmniejsze drgania zakłócają proces dojrzewania, poprzez zaburzenie powolnego procesu tworzenia się osadów. W celu ochrony butelek przed tym niekorzystnym efektem, chłodziarki na wino Smeg są wyposażone w taki system chłodzący, który redukuje wibracje do minimum, a wysuwane, dębowe półki pozwalają na łatwe i bezpieczne wyjęcie butelki z wnętrza urządzenia.

Chłodziarki na wino są wyposażona w demontowane, wysuwane, dębowe półki – hołd dla szlachetnych tradycji produkcji wina. Naturalne drewno – to samo, które od starożytności było wykorzystywane przy produkcji beczek – pozwala na przechowywanie butelek w ich naturalnym środowisku. Chłodziarki dostępne są w dwóch wersjach: o wysokości 45cm oraz podblatowej, z dwoma rożnymi strefami temperatur. Obie chłodziarki wyróżnia dotykowy wyświetlacz umieszczonym na zewnętrznej stronie drzwi. Komorę wewnętrzną rozdzielają półki, które dzięki zwiększonemu dystansowi między sobą, mogą z łatwością pomieścić rożne kształty butelek: 38 butelek dla wersji podblatowej i 18 butelek dla wersji o wysokości 45 cm.