Logo Smeg

THE GOOD DESIGN AWARDS 2017

01/01/2018

Chicago Athenaeum ogłoszeni zostali zwycięzcy najlepszych wzorniczo produktów biorących udział w konkursie The Good Design Awards 2017. Produkty Smeg, wybrane przez międzynarodowe jury składające się z architektów, projektantów wnętrz i dyrektorów kreatywnych pokonały konkurencję z ponad 500 innych firm, aby wygrać upragnioną nagrodę przyznawaną za doskonałość wzornictwa i innowacyjność.

Produktami Smeg, które zdobyły dla firmy tę prestiżową nagrodę są Blast Chiller z kolekcji Dolce Stil Novo, 60 cm i 45 cm piekarnik z nowej kolekcji Linea oraz wyposażona w nową komorę, 90 cm kuchnia wolnostojąca z kolekcji Opera. Te przełomowe urządzenia zostały wyróżnione za wyrafinowaną estetykę i wykorzystanie innowacyjnej technologii w dziedzinie sprzętu gospodarstwa domowego. Produktom tym towarzyszyły urządzenia z kolekcji 50`s Style: blender ręczny HBF02, wyciskarka do cytrusów CJF01 oraz kolbowy ekspres do kawy ECF01.

The Good Design Awards jest jednym z najbardziej prestiżowych, międzynarodowych wydarzeń w swoim rodzaju. Jest zwykle organizowane przez The Chicago Athenaeum Museum of Architecture and Design, muzeum założone w 1950 roku w Chicago przez projektantów i uznanych na całym świecie architektów Eero Saarinen, Charles i Ray Eames oraz Edgar Kaufmann Jr.

Od ponad 70 lat Smeg ciężko pracuje, aby połączyć nieszablonowe wzornictwo z zaawansowaną technologią, tworząc urządzenia oferujące zarówno styl i funkcjonalność, oraz kreując swoją markę jako kwintesencja doskonałości na arenie międzynarodowej. Osiągnięcia Smeg zostały docenione wieloma znanymi nagrodami, włączając w to – po raz siódmy z rzędu - The Good Design Awards.